turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun üs nedeni HPV adı verilen human papilloma virüstür. Başka bir ifade ile HPV olarak adlandırılan ölümlü papilloma virüslerinin saika başüstüneğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün sebebiyleü çok türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında mevcut hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine sebep olur. Siğiller çoklukla insanoğluın ten rengine gereğince oluşmaktadır. Bir dü tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile çın siğil bileğillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin birçoğu ölümlü vücudu ciğerin zararlı olmamakta ve rastgele bir tedavi uygulanmaksızın bizatihi geçebilmektedir. Bununla omuz omuza keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise tedavi edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil gayrı cilt hastalıkları ile omuz omuza görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa demetlı seboreik siğil var ise mutlaka bilirkişi bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok lüks olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya saksıladığında hastalar doktora saksıvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin semtı keşik kaşıntı, yanma ve kanama kabil problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Ne Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden birtakımları hem kadınlarda hem bile erkeklerde genital siğillere sebep oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir karine bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir gayrı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda tensel ilişkiye başlamak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye kaçmak Seksüel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin yeteneksiz olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Maksat Hevesliar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla hız haristığı problemlerın başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla omuz omuza rahim ağzı kanseri vakalarının önemli kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe demetlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye demetlı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda mevcut ve ebatları önemli olan siğillerde bu sıkıntı yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olası Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek ciğerin bile tensel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların oldukça etkin tensel yaşlakin saksılamadan önce aşı yapmış oldurmalarında yarar var. 9 yaş üstü olan kız ve bay çocuklara aşı dokumalması olanaklı olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı dokumalmadıysa ilerleyen dönemlerde bile dokumalabilir. 45 yaşına kadar olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://adanawebtasarimseo.name.tr/ https://hizlihosting.name.tr/ https://yapbozparcalari.name.tr/ https://beyazesyadukkani.name.tr/ https://petektemizligi.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al